Monday, August 6, 2012

Lush Fresh Face Mask - Cosmetic Warrior / Lush Taze Yuz Maskesi - Cosmetic Warrior
Today, I want to start saying "Yayyyy!" Finally, Lush opened a store in my town, I've been waiting for this moment for a long time :)
When I was in Turkey, Lush used to be one of my favorite stores. We've been apart for about a year, but now we are united :)

Whenever I go to Lush, I feel like I'm in a totally different world. I become more like a child and I want to smell everything in the store :) I prefer to try new products all the time. If I like the smell of one thing, I add it to my shopping basket, while I'm on my way to the cashier I see something else and add a couple more products. Somebody has to stop me :)

Quick reminder, I mentioned that I have a combination to oily skin type in my previous videos. I even have a video about my skin care routine. If you want to know what I use on a daily basis check out the video below.

As soon as I heard that Lush was open, I flew there (ok not really :D) and decided to try their fresh masks. Where was my mind all this time? Cosmetic Warrior mask is made especially for oily skin types which are prone to acne, to clarify the skin deeply. Because these are hand made fresh masks, you have to finish them in 20 days and also keep them in the refrigerator, which makes the application awesome because of the cooling effect it has. It's suggested to be used 1-2 times a week, but I use it every other 2 days or sometimes every other day, because the acnes have invaded my face :) I can get 8 uses out of one box and finish it in 20 days.

Now, you might think that I'm exaggerating, which could be true or everything could be a coincidence. In my opinion, the first mask I used succeeded the followings : It got rid of all my active acnes, stopped surfacing new ones, made my face less oily and softer. I finished my first box and gave a 10 days break : Then acnes came back, my skin went back to how it was in terms of oiliness, the nightmare came back :) I couldn't wait any longer to wake up, do I flew and got another one.

If your skin type is similar to mine, I strongly recommend you to check this mask out. I have to warn you though, this mask smells garlic and tea tree oil intensely. If you can't stand these smells, I'd suggest checking it out before buying :) Also, let's not forget, it doesn't mean that it will work for you because it worked on my skin. Every skin reacts differently to different products..."Yaşasın" diyerek başlamak istiyorum bugün! Uzun zamandır beklediğim Lush mağazası sonunda yaşadığım şehire açıldı!
Türkiye'deyken en çok sevdiğim, alışveriş ettiğim yerlerden biriydi. Yaklaşık bir yıldır kendisiyle ayrı kalmıştık ama çok şükür kavuştuk :D

Lush'a her gittiğimde kendimi ayrı bir dünyada hissediyorum. Çocuk gibi oluyorum, bütün herşeyi koklayasım hatta yiyesim geliyor :) Sürekli de yeni ürünler denemeyi tercih ediyorum. Hmmm bunun kokusu güzelmiş bu sefer bunu deneyeyim diyorum, kasaya doğru giderken aaaaa bu neymiş diye bakarken her seferinde bir kaç ürün daha almış oluyorum. Biri beni durdursun :)

Ufak bir hatırlatma, daha önce videolarımda cilt tipimin karma-yağlıya daha çok eğilimli olduğundan bahsetmiştim. Hatta cilt bakımım ile ilgili bir video da çektim. Merak edenler aşağıdaki link'e tıklayıp izleyebilirler.
  

Lush açılır açılmaz hemen gidip, hangisini denesem diye göz gezdirirken taze maskelerinden birini denemeye karar verdim. Aklım nerdeymiş bu zamana kadar? Cosmetic Warrior maskesi, yağlı ciltler ve kolay sivilcelenen ciltler için üretilmiş arındırıcı bir maske. Bunlar el yapımı taze maskeler oldukları için 20 gün içinde tüketilmesi gerekiyor ve buzdolabında saklanması gerekiyor. Maskeyi yüze sürerken buz gibi etkisi, ferahlatıcı ve harika bir uygulama olmasını sağlıyor. Haftada 1-2 kere uygulanması tavsiye ediliyor, fakat tam sivilcelerin yüzümü işgal ettiği bir dönemde olduğum için ben 2 gün aralıklarla hatta bazen gün aşırı uygulayıp, 1 kutudan 8 kullanım çıkarabildim, 20 günde de bitirdim.

Şimdi abartıyor da olabilirim, bir tesadüf de olabilir herşey ama bana kalırsa kendisi şunları başardı : Bütün aktif sivilcelerimin kaynağını çözdü, yenilerinin oluşumunu engelledi, cildimin çok aşırı yağlanmasını durdurdu, yumuşacık yaptı. İlk kutumu bitirdim 10 gün ara verdim: Tekrar sivilceler çıkmaya başladı, cildim daha çabuk yağlanmaya başladı, kabus geri döndü :) Ben de uyanmak için daha fazla beklemeden kavuştum yenisine :)

Eğer sizin de cilt tipiniz benimkine benziyorsa, bu maskeyi denemenizi tavsiye ederim. Önceden uyarmak istiyorum almayı düşünenleri, maske yoğun olarak sarımsak ve çay ağacı (tea tree) yağı kokuyor. Beni rahatsız etmedi kokusu ama sizi edebilir, almadan önce bir koklayın derim :) Şunu da unutmamak lazım, herkesin cildi ürünlere farklı tepkiler gösterebilir ve bu maske sizde bende olduğu kadar etkili olmayabilir...2 comments:

 1. inanmıyorum ya ,hissediyorsun sanki!!!!
  tam da ben lusha merak sarmıştım ,harika oldu bu yazı,ilk ne alsam ne etsem diye kara kara düşünüyordum :D
  var mı başka önerilerin canım? benim cildim karma,yağlı ve bazı izlerim var.:( her türlü öneriye açığım :)
  şu linkede bir bak lütfen <3
  http://youshoulddancewithme.blogspot.com/2012/08/tesekkur-yazs-hihi.html
  xxx

  ReplyDelete
 2. hehehe kalplerimiz bir ondan bebis :D
  fresh pharmacy temizleyicisini kullaniyorum bu aralar, sabun seklinde sabahlari bununla temizliyorum cildimi, cunku asiri kurutuyo, gun icinde sanki daha az yaglaniyo cildim o yuzden :D
  baska Herbalism isimli peelingini kullandim gecen yil, sivilce izlerine iyi gelir dediler, cok faydasini goremedim ben izler konusunda ama peeling olarak guzeldi, denemeni oneririm
  sampuan olarak da BIG sampuani cok guzel temizliyo saci, icinde deniz tuzu var, boyle bakiyosun ayy bu kopurtmez hic saci diyosun ama cok guzel kopurtuyo ve cok iyi temizliyo
  bir de grease lightning ini onerebilirim, aktif sivilcelere suruyosun, gecmesini sagliyo, biraz yavas suruyo gecmesi ama cok hafif jel kivaminda bir urun, o yuzden seviyorum kullanmayi :D
  cok mu oldu onerdim anda? hehehe

  ReplyDelete

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...