Saturday, March 9, 2013

Favori Günlük Far Setim Christian Dior - My Favorite Eyeshadow Palette Christian Dior

Farlara kısacık bir ara vermiştik, şimdi kaldığımız yerden devam ediyoruz :) Christian Dior'un Rosy Tan isimli 5li far seti, Dior kalitesini kesinlikle hissettiren bir set. 

We took a small break from eyeshadows, now we continue from where we left off :) Chrsitian Dior's Rosy Tan 5 color eyeshadow palette is a product which definitely makes you feel the Dior quality.
Yumuşacık far yapısı, en açık renginden en koyusuna tüm renklerin çok pigmentli olması, muhteşem paketi, renklerinin uyumu, hem normal günlük bir makyaj olarak kullanılıp hem de gece için buğulu makyaj yaratılabilmesi, farların sabahtan akşama kadar hiç bozulmadan sürdüğünüz gibi durması... 

It's buttery texture, having amazing pigmentation from the lightest color to the darkest, its gorgeous package, the correlation between the colors, the fact that you can use it both day and night from simple to smokey eye makeup, the staying power of the eyeshadows which will look exactly the same way you applied it in the morning until you want to remove it at night... 
Herkese önerebileceğim, paraya kıymaya değer diyebileceğim bir far seti... Amerika'da 60 $'a büyük mağazalarda ve Sephora'larda bulabilirsiniz. Şimdi gözüm diğer renklerde, bir dahaki sefere hangisini alsam acaba? 

Not: "Benimle Hazırlan" videomu izleyip, bu ürünü kullanarak nasıl günlük göz makyajı yarattığımı görebilirsiniz... 

I highly recommend it to everyone, it does worth the fortune you spend for it... It retails for $60 and can be purchased at big department stores or Sephora. Now, I'm looking at some other colors, which one should I buy next? 

PS: You can watch my "Get Ready with me" video to see how I create a daily eye makeup look using this palette...


   youtube     facebook    instagram ♥ 

1 comment:

  1. Gerçekten renkler çok güzel. Tam favori renklerim.Sanada çok yakışmış.

    ReplyDelete

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...