Saturday, July 14, 2012

Nail Polish of the Day - Günün Ojesi

When it comes to nailpolish, I can't say that I experiment with tons of different designs, stickers or sparkles. I  like trying out new things, although they are the easiest patterns ever :) Today, I decided to share the easiest nail polish design, with no requirements of special tools. Anybody can do this, trust me :)

İş oje konusuna gelince, çok değişik desenler, çıkartmalar, pullar, simler denediğimi söyleyemeceğim malesef. Her ne kadar çok basit desenler olsa da, arada sırada farklı şeyler denemeği de çok seviyorum :) Bugün hiçbir özel malzeme gerekmeden, herkesin çok kolaylıkla yapabileceği bir oje deseni paylaşmak istedim.

Turquoise Nail Polish / Turkuaz Mavisi oje : China Glaze Flyin' High
Light Mint Nail Polish / Açık nane renginde oje : Essie Absolutely Shore
Grey Nail Polish / Gri simli oje : OPI Design de Better
Topcoat / Parlatıcı : Seche Vite Top Coat

I think we can call this post as Introduction to Nail Polish 101 :) As you can see below, it's the world's easiest design :) First we paint our nails with the light mint nail polish. By the way, I have to say that Essie's Absolutely Shore nail polish is one of my favorite pastel color nail polishes. Then, we paint the edges of our nails at an angle of around 45 degrees with the turquoise color nail polish . Lastly, we paint the middle part of our nails with the grey nail polish, along the same angle, till the turquoise color begins.

Bu yazıma bence ojeye giriş 101 diyebiliriz :) Aşağıda gördüğünüz gibi dünyanın en basit deseni :) Öncelikle açık nane rengindeki ojemizi tüm tırnaklarımıza sürüyoruz. Bu arada bu Essie'nin Absolutely Shore ojesi en favori pastel ojelerimden bir tanesi. Söylemeden edemedim :) Sonra turkuaz rengi ojemizi, yamuk bir şekilde, yaklaşık 45 derece açıyla tırnaklarımızın en uç kısımlarına sürüyoruz. En son olarak da gri ojemizi tırnağımızın yarısından başlayarak yine aynı 45 derecelik açıyla, turkuaz ojemizin başladığı yere kadar sürüyoruz. 


Of course we can use different colors and come up with different looks. I'm thinking of using bright pink and orange nail polishes next time :)

Tabiki de başka renkler kullanarak daha farklı desenler oluşturabiliriz. Bir sonraki sefer parlak pembe ve turuncu oje kullanmayı düşünüyorum :)

4 comments:

 1. Aynen bende oyleyim, farkli renkler denemiyorum nedense ama bu desen bu aralar cok var hosumada gidiyor yaparim bunu heralde=)))

  ReplyDelete
  Replies
  1. denemek istiyorum ama yaratici degilim heralde ben haticecim :D
   bu cok kolay inan ki, sirf eglencesine yaptim
   ilk desen denemem ben cok begendim hehehe

   Delete
 2. ojeye giriş 101 hahaha :D
  çok beğendim,çok farklı olmuş renkler ve desen :)
  bu arada ben youtubedan morphineblues,blogun olduğunu bu kadar geç farkettim,utanıyorum kendimden,artık buradan da takip ederim seni^^
  sevgiler !
  http://youshoulddancewithme.blogspot.com/

  ReplyDelete
 3. utaaaaaaan tugce utan hehehe
  ben de senin blogunun oldugunu bilmiyodum odestik hehehe
  tesekkur ederiiiiiiim
  cok farkli ve orjinal dimi kimsede yok :P

  ReplyDelete

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...